Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Kolczyki z kamieniami naturalnymi są ozdobione rubinami, szafirami albo topazami. Bardzo często taka kompozycja jest wzbogacona również drobnymi brylantami, których zadaniem jest podkreślenie piękna masywnych kamieni. Zazwyczaj takie złote kolczyki są bardzo spektakularne.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi – symbolika

Każdy kamień używany w jubilerstwie ma swoją symbolikę. Warto ją znać, kiedy chce się komuś podarować w prezencie złote kolczyki ze szlachetną ozdobą.

- Rubin to oczywiście symbol miłości z uwagi na swój głęboki kolor. Co jednak ciekawe, uważa się go za dzienny kamień. Oznacza to więc, że rubinowe kolczyki z powodzeniem założyć na siebie można w ciągu dnia.
- Szafir to kamień szlachetny odwołujący się do wierności. Dlatego kolczyki z szafirem świetnie sprawdzą się jako prezent na przykład na rocznicę ślubu. Jednocześnie można nimi obdarować także przyjaciółkę – jako symbol wierności w przyjaźni.
- Topaz to kamień mówców i nauczycieli. Tak naprawdę może on mieć bardzo zróżnicowane zabarwienie, przez co każdy wyrób jubilerski z nim może być całkowicie inny.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi – piękno zaklęte w minerale

Kolczyki są tego rodzaju biżuterią, na którą wyjątkowo intensywnie działa światło. Jeżeli kobieta ma na przykład krótkie albo upięte włosy, przez jej kolczyki przechodzić może światło słoneczne albo sztuczne, wpływając na wygląd kolczyków. Szafiry na przykład w zależności od kąta padania światła wyglądać mogą na granatowe albo zdecydowanie jaśniejsze. To sprawia, że złote kolczyki z kamieniami naturalnymi są tak wyjątkowe.

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Aktywne filtry

Kolczyki rubin 1,20 CT

Kolczyki rubin

Cena podstawowa 1 992,00 zł -10% Cena 1 793,00 zł
favorite_border
  • -10%
Kolczyki szafir 1,20 CT

Kolczyki szafir

Cena podstawowa 1 992,00 zł -10% Cena 1 793,00 zł
favorite_border
  • -10%
Kolczyki szafir 1,40 CT

Kolczyki szafir

Cena podstawowa 1 992,00 zł -10% Cena 1 793,00 zł
favorite_border
  • -10%
Kolczyki topaz 1,00 CT

Kolczyki topaz

Cena podstawowa 1 218,00 zł -10% Cena 1 096,00 zł
favorite_border
  • -10%

Moje ulubione produkty

Żadne produkty nie zostały jeszcze dodane do listy ulubionych

favorite_border 0
favorite_border 0